KONST / Litografier / Färglitografi 7437004
*
nr 743 7004
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi , Sven Jonson (1902-1981), 285/390, motivets mått: 53x65
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:41:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 16:45:24
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven jonson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
*
Sven Jonson
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Läs mer om Grafik
nr 743 7004
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi , Sven Jonson (1902-1981), 285/390, motivets mått: 53x65
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 16:45:24 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven jonson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09